Advertisements
Sākums > Latvijā un pasaulē > Ķīnā vairs nefiltrē Googles ierakstus

Ķīnā vairs nefiltrē Googles ierakstus

13 janvāris, 2010. Komentēt Go to comments

Beidzot tas ir noticis. Lielā un varenā Ķīnas valsts ir pamatīgi nokaitinājusi Googli. Šodien mēdiju gigants oficiāli paziņoja par sarežģītiem un apjomīgiem, kā arī rūpīgi plānotiem kiberuzbrukumiem no Ķīnas, kas pavisam noteikti ir Ķīnas kārtējais mēģinājums apšaut Cilvektiesību aktīvistus. Jāpiebilst ka Google nebija vienīgā kompānija kas pamanīja šos uzbrukumus saviem iekšējajiem datortīkliem. Rezultātā Google pamatīgi paaugstināja savu aizsardzības latiņu tikai pāris stundu laikā padarot vairumu Googles lapu par pieejamām tikai un vienīgi htpps režīmā, kā arī paziņojot ka no šī brīža cilvēkiem kas izveido kontu Gmail tiks automātiski iestatīts https režīms visiem turpmākajiem apmeklējumiem.
Google paziņoja ka no šodienas tā vairs nefiltrēs savos portālos tādus vārdus kā “demokrātija”, “slikta valsts pārvalde” no tās meklēšanas rezultātiem, un atļaus Ķīnas tautai pilnu piekļuvi saviem resursiem atstājot Ķīnas valdību rūgtas izvēles priekšā. Atteikties no Google pavisam (ieskaitot pilnīgi visus Google sniegtos pakalpojumus) vai arī samierināties ar zaudējumu un pieļaut iedzīvotāju pieeju “liegtajiem resursiem”. Paralēli tam arī vairākas pasaules lielāko valstu valdības paudušas klaju nosodījumu Ķīnas izgājieniem un ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone pieprasīja Pekinas paskaidrojumus par šiem uzbrukumiem liekot saprast ka bez atskaņām tas noteikti nepaliks.
Jāatzīst kad mani šis notikums patiesi iepriecina, jo no tā var gūt divas ļoti pozitīvas atziņas. Pirmā, Ķīnas politiskos izgājienus diez vai pārējās valstis vēl ilgi pacietīs, tas pamatīgi iedragās to Ķīnas autoritāti ko tā mēģina par visām varītēm noturēt savā privātajā cilvēktiesību apkarošanā. Otrkārt palielināsies drošība, neticās ka Google riskēs vēlreiz pakļaut savu lietotāju datus šādiem izgājieniem, to lieliski pierāda milzīgais https savienojumu pieaugums kompānijas infrastruktūrās. Tātad kopsavilkums – Ķīnas cenzūra mazināsies, drošība internetā pieaugs.

Advertisements
  1. 17 maijs, 2016. plkst. 8:58 priekšpusdienā

    Kura nākamā? Vai zkoreja :D ? Neticu !

  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: