Advertisements
Sākums > Bez kategorijas > Seko līdzi tiesas prāvai pret pirātismu // Autortiesības pret Pirātu līci // Papildināts

Seko līdzi tiesas prāvai pret pirātismu // Autortiesības pret Pirātu līci // Papildināts

21 februāris, 2009. Komentēt Go to comments

The Pirate Bay logo

Image via Wikipedia

Viens no pasaules lielākajiem failu apmaiņas servisiem The Pirate Bay kārtējo reizi ticis iesūdzēts tiesā. Par ko? Protams – par pirātismu. Atzīšos gan, ka nekad ne esmu tā īsti sapratis ,kāpēc jāsūdz tiesā servera administrators, ja īstie vaininieki jau ir servisa lietotāji, nevis uzturētāji.

Ja reiz Eiropā un atlikušajā pasaulē valda kapitālisms un kapitālisma likumus esam pieņēmuši, tad jau mums būtu arī jāsaprot, ka spēles vidū noteikumus mainīt nav īsti taisnīgi, jo failu apmaiņas servisi jau ne-ar-ko neatšķiras no tiem vīriem kas filmas uzņem, un tiem simtiem kinoteātru kuros tās tiek izrādītas. Vienīgā atšķirība šeit ir tā, ka lielajiem tirgus flagmaņiem spiest uz politiku ir vieglāk un izdevīgāk, nekā neietekmīgajam servera turētājam attiesāties un pierādīt savu nevainību, jo nav nekāds noslēpums, viņš savu maizi pelna gluži tāpat kā Delfi un Apollon – uz reklāmas!

Tomēr The Pirate Bay komanda šoreiz ir sagādājusi saviem tiesātājiem pārsteigumu izveidojot īpašu blogu kurā ļauj visai pasaulei sekot līdzi savas prāvas norisei. Tas protams to padara ne tikai par lokālu mītiņu kurā bars lāču saplosa lapsiņu, bet gan par skaistu cīņu kurā abas puses nostādītas vienlīdzīgi, jo neiesi taču bļaustīties ja Tavu video pēc tam komentēs miljoni :)

Un galu galā, varbūt būs tādi paši joki kā tad kad policija neveiksmīgi mēģināja aizklapēt ciet viņu serverus 2006. gadā, un mājas lapā parādīsies kāds tikpat skaists papildinājums.

 

================================================

Nu ko, man bija taisnība. šodien (24.02.2009.) The Pirate Bay mājas lapā ievietota ļoti savdabīga karikatūra par cilvēktiesībām un pirātismu.

cartoonish

Bliez uz pildes lai palielinātu :P

 

Reblog this post [with Zemanta]
Advertisements
  1. Vēl nav komentāru.
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: