Advertisements
Sākums > Bez kategorijas > Skype, vai ‘bumba ar laika degli?

Skype, vai ‘bumba ar laika degli?

1 Septembris, 2008. Komentēt Go to comments

Skype Limited

Jau ilgāku laiku esmu paturējis prātā ideju kuras virzienā aizdomājās vien retais. Par cilvēku atkarību no masu programmām un to, kādu kaitējumu tās var nodarīt. Melnie miljoni cilvēku visā pasaulē izmanto populāro VoIP-programmu Skype, ko pamatos radījuši mūsu kaimiņi igauņi, toties tikai retais apzinās kādus draudus līdzi sev nes šāda veida programmatūras risinājums. Nelielam ieskatam problēmas specifikā raksts no respektablā krievu mēdiju žurnāla Xakep.

Исполняемый файл Skype-клиента представляет собой настоящий шедевр хакерского искусства, вобравший в себя множество интересных и достаточно могучих защитных механизмов. Для противодействия им требуются не только мощные инструментальные средства (отладчики, дизассемблеры, дамперы и т.д.) и знания/навыки, но еще и куча свободного времени.

Avots – Хакер

Pārņem tomēr tāda dīvaina sajūta, kad programmā, kurai vajadzētu būt atvērtā pirmkoda risinājuma stūrakmenim ir nepieciešama aizsardzība, kuru ir ievērojamas problēmas atšifrēt speciālistiem, kas ar masveida kodu uzlaušanu ir nodarbojušies visu mūžu. Salīdzinājumam piebildīšu, ka pat valsts nozīmes ASV un Eiropas datorsistēmas netiek aizsargātas ar tik sarežģītām un “tērauddrošām” tehnoloģijām.

Tas tā… necenšos nevienu iebiedēt vai arī teikt – vairs nekāda Skype, vnk materiāls padomāt par to, vai dažreiz tehnoloģijām mēs neuzticamies pārlieku daudz, jo neviens jau nevar apgalvot ka nav neviena kurš spēj izlasīt ik teikumu kas reiz skype uzrakstīts. 

Superadministratoram tomēr ir lielāka vara kā dažam labam prezidentam.

Advertisements
 1. Ezga Jups
  2 Septembris, 2008. plkst. 6:49 priekšpusdienā

  Varbūt tas viss ir taisni vērsts lai mūs pasargāt. Skype – cik man zināms bija pirmais (viens no) kurš sāka kriptēt mūsu komunikācijas.

 2. 2 Septembris, 2008. plkst. 6:52 pēcpusdienā

  Komunikāciju kriptēšanai nav nekāda sakara ar pirmkoda kriptēšanu. Informāciju var padarīt drošu arī atklājot programmas kodu, kriptēšanas algoritmu, un paturot noslēpumā vien koda atslēgu.

 3. nydia
  14 Septembris, 2008. plkst. 3:02 priekšpusdienā

  Good 235rter2rwer23r

 4. 14 Septembris, 2008. plkst. 12:06 pēcpusdienā

  atvaino, es nesapratu…

 1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: