Advertisements
Sākums > Bez kategorijas > Light painting – vai meklējumi pēc brīvības?

Light painting – vai meklējumi pēc brīvības?

22 jūlijs, 2008. Komentēt Go to comments

Gaismas glezniecība, jeb Light painting pamazām ir pārņēmusi ne tikai foto entuziastus Amerikā, bet arī Eiropā. Šī Kinētiskajā foto balstītā māksla (skatīt fotoattēlu zemāk) ir pavisam jauns un nebijis izpausmes veids. Tas aizsācies no viena vienīga foto tālajā 1924. gadā, taču izsaucis tādu sajūsmu un aizrautību sev uzticīgajos, ka jau 1926. gadā šī stila pārstāvji bija atrodami visos pasaules kontinentos, vairāk kā 60 pasaules valstīs.

Gaismas glezniecība visstraujāko uzplaukumu piedzīvoja 21. gadsimtā, kad attīstoties mūsdienu tehnoloģijām kļuva iespējams iegūtos fotoattēlus papildus apstrādāt veidojot jaunas kompozīcijas un paužot jaunas nostājas.

Pēc straujās fototehnoloģiju attīstības 20. gadsimta pēdējajos gados cilvēkiem vēl nepieredzētā apjomā kļuva pieejamas fotokameras un digitālie ziepjutrauki kas pavēra šim stilam vēl neredzētas perspektīvas. Tomēr Gaismas glezniecība joprojām ir un paliek profesionāļu “sports” kaut vai tamdēļ ka viskvalitatīvākos ilgas ekspozīcijas fotoattēlus pietiekamā apjomā spēj uzņemt tikai modernāko un jaudīgāko kameru īpašnieki.

2148256487_937ed9dbac

Attēlā redzams kinētiskā foto paraugs.

Gaismas glezniecība savu izpausmi var sasniegt divējādi, tomēr katrā gadījumā tās pirmnoteikums ir ilgā ekspozīcija. Izstrādājot šo tehnoloģiju tā tika piemērota nekustīgu objektu uzņemšanai lai panāktu augstāku detalizācijas pakāpi, tomēr vēlāk fotogrāfi atklāja ka var izmantot šo pašu tehniku uzņemot kustīgus uzjektus. Šeit nu arī rodas ideja par Gaismas glezniecību kā tādu. Tumšā apgaismojumā kustinot spožu gaismas avotu vai arī fotokameru iespējams iegūt attēlu kur gaisma veido līnijas un pat attēlus.

2081043813_78e99f9269

Attēlā redzams gaismas glezniecības paraugs.

Gaismas glezniecība līdzīgi kā tehnoloģijas ir mūsdienu foto attīstības produkts, taču nav noliedzams ka šis ekspresijas veids pārņem savā varā arvien vairāk profesionāļu un amatieru visā pasaulē, arī Latvijā. Neviens nevar īsti pateikt ar ko tas tik ļoti piesaista cilvēkus. Varbūt atbilde ir tā vienkāršībā. Ikviens cilvēks kam ir digitālā kamera un kabatas baterija var veidot mākslu ko atzīs ne tikai viņu draugi bet arī profesionāli fotogrāfi un cilvēki visā pasaulē.

Cilvēki vienmēr meklē veidus kā izpaust sevi un savas emocijas un katru reizi kad cilvēka intelekts meklē jaunus veidus kā sevi izteikt mēs saprotam ka tas notiek tikai un vienīgi tad kad kāds apspiež cilvēka dvēseli. Valsts iekārta, politiķi, vecāki, iemesli ir simtiem tā pat kā veidi kā sevi izteikt. Cilvēks nekad neapstāsies savā ceļojumā jauna meklējumos, tas arī padara mūs cilvēciskus.

Advertisements
 1. 22 jūlijs, 2008. plkst. 1:17 pēcpusdienā

  man arī šī lieta iet pie sirds. tagad atkal sagribējās eksperimentēt.

  kādreiz jau “pazīmējos”:
  http://www.onkulis.com/2006/12/12/nakts-zieds/
  un
  http://www.onkulis.com/2006/12/14/nakts-bildes-turpinas/

 2. 22 jūlijs, 2008. plkst. 4:39 pēcpusdienā

  Prieks ka esmu kādu iedvesmojis. Skaisti darbi ;)

 3. amy
  17 Oktobris, 2008. plkst. 4:38 pēcpusdienā

  es tieši meklēju, kur tos light paintings var nopirkt, nezinat?

 4. horninc
  17 Oktobris, 2008. plkst. 5:48 pēcpusdienā

  Latvijas apstākļos, iespējams, ka kādam profesionālam fotogrāfam ir kāda bilde ko pārdot, bet tas būs padargi un ne tik izdevīgi kā pērkot Deviantart.com
  Vienkārši ieraksti meklētājā frāzi lightpainting, atrodi darbu kas Tev šķiet sirdij vistuvākais un spie pogu “Order Prints”
  Atvedīs Tavu lightpainting līdz mājas durvīm jau ierāmētu un īstenībā, sanāks pat lētāk kā Rīgā pasūtīt studijā.
  :)

 5. amy
  19 Oktobris, 2008. plkst. 2:21 pēcpusdienā

  paldies ;)

 6. Klaids
  5 novembris, 2008. plkst. 6:56 pēcpusdienā

  Nu ja tas ir forši un vienozimīgi skaisti, bet nevar paņemt aparātu pa štuku LS vai pat vairāk, un kautko bildet, ir jabut vismaz k.kadam priekštatam par foto , un makslu. Spilgts piemērs šim visam varētu būt kompozīcija
  OZOLS & NĀTRE – Pilsēta naktīs
  Kompozīcija “Pilsēta naktīs” ir “Streetshop Mixtape Vol. 1” trešais oficiālais video un singls. Jaunajā video Dree kopā ar Ozolu un Nātri mēģināja atkal radīt kaut ko jaunu un atšķirīgu. Šajā video par pamatu ir izmantota light painting stilistika, kas kopā ar Emīla Zanta mūziku, Ozola, Nātres tekstiem un Dree video montāžu šai dziesmai ir radījusi savu noskaņu un koncepciju! Klipā izmantotas 9000 fotogrāfiju.

  Skataties Video (domāju ka patiks) :

 1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: