Advertisements
Sākums > Bez kategorijas > Lisabonas līgums, jauna ES

Lisabonas līgums, jauna ES


2007. gada 13. decembrī ES valstu vadītāji, tai skaitā Valdis Zatlers, parakstīja Lisabonas līgumu, tādējādi pieliekot punktu jau vairākus gadus ilgušajām debatēm par jaunas eiropas konstitūcijas, jeb konstitucionālā likuma pieņemšanu.

Līguma galvenā būtība ir padarīt ES demokrātiskāku un pilsoņiem pieejamāku, nostiprinot Eiropas Parlamenta un valstu parlamentu lomu, dāvājot pilsoņiem vairāk iespēju paust savu viedokli un gādājot par skaidrāku atbildības sadalījumu Eiropas un valstu līmenī. Līgums padara ES darbību ievērojami efektīvāku, izmantojot vienkāršotas darba metodes un balsošanas noteikumus, racionāli veidotas un modernas institūcijas 27 dalībvalstu Eiropas Savienībā un uzlabojot rīcībspēju vairākās ES šobrīd prioritārās jomās.

Atbilstīgi Barozu Komisijas divkāršā nodrošinājuma pieejai līgums pavērs iespēju lielāku vērību veltīt jautājumiem, kas svarīgi visiem iedzīvotājiem, piemēram, nodarbinātībai un izaugsmei, enerģētikai, klimata pārmaiņām un migrācijai. Komisija aicina dalībvalstis laikus ratificēt līgumu, lai tas varētu stāties spēkā 2009. gada 1. janvārī. Komisija šodien atklājusi tīmekļa vietni par jauno līgumu, kurā izskaidroti jaunajā līgumā ietvertie politikas jauninājumi un institucionālās reformas.

vairāk info: http://europa.eu/lisbon_treaty/glance/index_lv.htm

Advertisements
KategorijasBez kategorijas Birkas:,
  1. Vēl nav komentāru.
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: