Advertisements
Sākums > Bez kategorijas > Lego klucīšiem apaļi 50 gadi

Lego klucīšiem apaļi 50 gadi

28 janvāris, 2008. Komentēt Go to comments

lego08

Kā jau tas parasti notiek, kad pasaules vēsturē notiek kas ievērojams, Google pacenšas izrotājot savu logotipu pakārtoti tematiskajam notikumam. DAUDZ LAIMES DZIMŠANAS DIENĀ LEGO KLUCĪŠI!!! :)

Lego ir iekarojis savu vietu vēsturē kā viena no pasaulē populārākajām rotaļlietām un šodien, 28. janvārī, aprit 50 gadi kopš pirmo reizi tika radīti šie plastmasas klucīši, ziņo The Sun.

Lai nosvinētu 50 gadu jubileju, rotaļlietu ražotājs plāno rīkot vairākas starptautiskas sacensības, ieskaitot pasaulē garākā Lego torņa būvēšanu.
2004. gada oktobrī Lego vadības grožus pārņēma kompānijas tagadējais vadītājs Jurgens Vigs Knudstorps (Jørgen Vig Knudstorp). Tajā laikā industrijas pārstāvji uzskatīja, ka Lego ir miris, jo kompānija uzrādīja tās vēsturē lielākos zaudējumus.

Tagad Lego ir atgriezies uz peļņas ceļa un tiek sagaidīts, ka 2007. gada finanšu rādītāji būs vieni no labākajiem šajā tirgū, norāda laikraksts Telegraph.

2004. gadu Lego beidza ar 1,9 miljardu Dānijas kronu (DKK) jeb 179,17 miljonu LVL lieliem zaudējumiem. Taču jau 2006. gadu kompānija beidza ar 1,43 miljardu DKK (134,85 miljonu LVL) peļņu. Pašreiz pieejamie dati liecina, ka 2007. gadā peļņa būs vēl lielāka. Lielbritānijā 2007. gadā Lego pārdošanas apjomi palielinājušies par 24%.

Kompānijas nostādīšana uz peļņas ceļa prasīja vairāku radikālu paņēmienu izmantošanu. Lego samazināja darbinieku skaitu no 6 000 līdz 4 500, pārdeva vairākus kompānijas aktīvus, to skaitā atrakciju parkus Legoland, kurus par 261,88 miljoniem LVL iegādājās investīciju kompānija Blackstone. (tie paši, kas centās nopirkt Lattelekom)

Dānijas kompāniju Lego 1932. gadā dibināja Ole Kirks Kristensens (Ole Kirk Christiansen). Sākotnēji Lego ražoja koka rotaļlietas, un tikai 1947. gadā kompānijas ražotājs sāka nodarboties ar plastmasas rotaļlietu ražošanu. Līdzīgi Lego klucīši, kādi tie ir šodien, tapa vēl pēc pāris gadiem.

Pats arī nevaru iedomāties savu bērnību bez viņiem, kautkur stāv tāda milzīga kaste :) ar visiem maniem legočiem :))

DAUDZ LAIMES DZIMŠANAS DIENĀ LEGO KLUCĪŠI!!!

Advertisements
  1. 23 augusts, 2010. plkst. 8:31 priekšpusdienā

    Šogad jau 52 gadi! :))

  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: