Advertisements
Sākums > Bez kategorijas > MenuetOS

MenuetOS

24 janvāris, 2008. Komentēt Go to comments

Vai Tev nekad nav sagribējies nomainīt savu OS’u? :D Ne jau pret Windows, MAC, vai Linux distributīviem, bet gan pret kko vienkāršaku un savdabīgāku? Tu droši vari izmantot menuetOS!! :)

MenuetOS (MeOS, Menuet) ir operacionālā sistēma IBM PC savietojamiem datoriem, kas tiek izplatīta zem GPL licenzes.(Tas savukārt nozīmē, ka Tu to vari dabūt bez maksas un dāļāt visiem saviem draugiem) Šī sistēma izceļas ar to, ka tā ir sarakstīta asamblervalodā un satilpst vienā disketē, kā arī ir ārkārtīgi diskrēta. Sistēmā iekļauta grafiskā lietotāja saskarne, WAV atskaņotājs, teksta redaktors, asamblers, vienkāršs TCP/IP steks un dažas spēles.

Šī sistēma ir lielisks piemērs, kas parāda, cik vienkārša savā uzbūvē var būt operacionālā sistēma. Tāpat tā ir noderīga dažādiem eksperimentiem. Sistēmai ir monolīts preemptīvs kodols, kurā jau iekļauti video draiveri.

Noteikti iesaku izmēģināt, un ja ne izmēģināt tad izmantot diplomdarbā programmēšanā gan, jo savulaik šī sistēma veica daudzus revolucionārus atklājumus programmēšanas jomā, ne jau velti tā visu OS iestūķē Floppy’ā :)

Advertisements
  1. Vēl nav komentāru.
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: